FAQ (pytania i odpowiedzi)

SUCHY LÓD

Suchy lód to dwutlenek węgla w postaci stałej.  Ma on ok. -78’C.

Jako, że suchy lód mimo tego, że jest przez nas wysyłany w szczelnie zamkniętym pojemniku styropianowym, sublimuje (zmienia postać ze stałej w gazową). Trzeba przyjąć, że dobowa strata waha się w granicach 10-20 %. Im niższa temperatura otoczenia tym mniejsza strata.

Suchy lód najlepiej zamówić na ten sam albo dzień przed użyciem. Po otrzymaniu pojemnika z suchym lodem nie należy jej otwierać. Dopiero przed samym użyciem.

Suchy lód ma ok. -78’C i może powodować odmrożenia, dlatego należy zachować szczególne zasady ostrożności m.in.: – nie dotykać suchego lodu gołymi rękami – nie wdychać – nie połykać – chronić oczy Cała instrukcja BHP przy pracy z suchym lodem znajduje się w sekcji: https://www.firma-sopel.pl/suchy-lod-instrukcja-bhp-i-faq/  

Termin wysyłki najlepiej umieścić w Uwagach do zamówienia. Jednak zawsze po zakupie kontaktujemy się, aby ustalić termin wysyłki. Paczki z suchym lodem wysyłamy od poniedziałku do czwartku (włącznie). Czas dostawy przez firmy kurierskie to 24-48 godzin. My przekazując paczkę do wysyłki nie mamy bezpośredniego wpływu na długość realizacji dostawy.

Najtaniej nie zawsze równa się najlepiej. Naszym zdaniem najlepszą formą dostawy jest wysyłka kurierska firmą DPD. Jednak to Państwo decydujecie o wyborze przewoźnika.

Różne przypadki zdarzają się w transporcie…wtedy po przesłaniu przez Państwa zdjęcia uszkodzonego opakowania na nasz adres mailowy: kontakt@firma-sopel.pl zwrócimy Państwu pieniądze.

SYROPY MONIN

Zamówienia złożone do godziny 11:00 wysyłamy tego samego dnia. W zależności od wyboru przewoźnika czas dostawy to 24-48 godzin.

Dokładamy wszelkich starań , aby syropy były spakowane bezpiecznie i  docierały do Państwa w nienaruszonym stanie. Firmy kurierskie nie ponoszą odpowiedzialności za pobite produkty, dlatego my bierzemy na siebie tą odpowiedzialność i dajemy gwarancję, że w przypadku pobicia lub uszkodzenia paczki (po przesłaniu przez Państwa zdjęcia, z widocznym uszkodzenia zawartości) dostarczamy pobite produkty ponownie lub zwracamy pieniądze.

LÓD NATURALNY

Produkcją lodu naturalnego czyli lodu w kostkach i kruszonego zajmujemy się od 1998 roku. Byliśmy prawdopodobnie pierwszą firmą na rynku Polskim. Nic co z lodu nie jest nam obce 🙂 Lód naturalny ma szerokie zastosowanie, można go użyć do:
– drinków, napojów, wody, lemoniady, kawy, herbaty itp.
– szybki schładzacz produktów
– okład na stłuczenia, obrzęki
– kąpiel lodowa w wannie w domowych warunkach
– …… i wiele innych.

Mamy specjalistyczną stację uzdatniania wody, dlatego jakość naszego lodu jest najwyższa. Świadczy o tym fakt, że wrzucając go do napoju staje się przezroczysty. Dodatkowo jeszcze, zanim woda trafi do naszych maszyn, przechodzi przez lampę UV, która ma właściwości bakterio i wirusobójcze.

Zestawy ICE BOX są wysyłane w pojemnikach styropianowych (specyfikacja pojemnika jest pod każdą ofertą), w których wytrzymają 24-48 godzin podróży. Lód, który do Państwa dociera jest w bardzo dobrym stanie, idealny do użycia.

Różne przypadki zdarzają się w transporcie…(uszkodzenie paczki lub zbyt długi czas realizacji zamówienia przez kuriera) wtedy po przesłaniu przez Państwa zdjęcia na nasz adres mailowy: kontakt@firma-sopel.pl zwrócimy Państwu pieniądze.